how to develop your own website

FOTOTÖÖTLUS
Adobe Lightroom Classic

RAW töötlus ja palju muud

Adobe Lightroom Classic on üks populaarsemaid fototöötlusprogramme. Lightroom pole lihtsalt RAW pildi tööleja .. ta on ideaalne töörtiist fotograafile, kes tahab oma pilte hallata, töödelda, viimistleda, stiliseerida. Lightroomi suureks plussiks on tema mugav töökeskond, preset (eelsalvestatud seaded) süsteem ja palju muid lisavahendeid, mis võimaldavad luua kiire ja optimaalse töövoo ka neile, kellel tuleb päevas töödelda sadu pildifaile.

Sellel koolitusel pööratakse põhitähelepanu RAW vormingus pildifaili töötlemisele, preset'de süsteemile ja töövoo korraldamisele. Juttu tuleb ka Lightroom'i ja Photoshop'i koostööst. Põhjalikult lahatakse ka pildiarhiivi haldusvahendit, Library moodulit, importimise ja exportimise toiminguid, pildiarhiivi korrastamist, kadumaläinud piltidede leidmist, filtrite kasutamist, kollektsioonide loomist ja publitseerimisteenust.

Koolitusel töötavad õppijad kaasa töödeldes samu pilte, mida õpetaja.  Nii saab proovida oma arvutil kõik tööriistad ja võimalused järgi. Kui miski ei õnnestu, tuleb õpetaja appi.

Koolituse teemad ..

1. Pildi töötlusvahendid : WB, heledus, kontrast, teravus, objektiivi moonutused, lõikamine
  2. Pildi töötlusvahendid : värvi korrektuurid, stiliseerimine, kaamera profiilid
  3. Lokaalsed töötlusvahendid : gradient, ovaal ja pintsel .. mask ja töötluse seaded
  4. Preset'id, nende loomine ja kasutamine
  5. Library moodul, import ja export, pildiarhiivi haldamine, filtrid, backup, kollektsioonide kasutamine

Kokkuvõttes, see koolitus annab osalejale teadmised ja oskused RAW faili töötlusest ning praktilise oskuse programmi Adobe Lightroom Classic kasutamiseks.

Eelteadmisi fototöötluse vallasantud kursus ei eelda. Küll aga on kursusel osalemine tulemuslikum, kui olete varem omal käel Lightroom'i proovinud.

Koolitusele tulles võta kaasa paber-pliiats, et märkmeid teha ja võimaluse korral sülearvuti (millesse instaleeritud Adobe Lightroom Classic), et kaasa töötada (koolitus ei toimu arvutiklassis). Koolitus on võimalik läbida ka ilma arvutita, tehes kohapeal märkmeid ja siis ise kodus oma arvutil läbi tehes.

Koolitus toimub Tallinnas, Kopli 25A (Standardi maja). Juhis koha leidmiseks ..

Toimumise aeg
Koolitus toimub 26. - 28.02 2024, esmaspäevast kolmapäevani.
Tunnid toimuvad päeval, 9.30 - 17.00, lõunapaus 12.30 - 13.30

- koolituse eest tasud ise või tasub firma (firma nimi).