free html templates

STUUDIOFOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Valgus ja portree.

Koolitus keskendub stuudiofoto alustele, valguse loomisele, välkude kasutamisele.
Alustame ühest välgust, mõõdame, arvutame ja vaatame kuidas välgu valgus käitub. Õpime tundma stuudiotehnikat ja tema kasutamist, stuudio ruumi võimalusi ja piiranguid, valgusskeemide lugemist ja loomist. Pildistame portreed. Igaüks valib ise omale modelli. Kursuse kavas on teoreetilised tunnid ja praktilised tööd. Praktilisi töid saab teha õppeklassis või ka oma leitud stuudios.  Igal nädalal antakse kodutööd, mida järgmises tunnis koos analüüsitakse.

Selle koolituse eripära, võrreldes teiste samalaadsetega, seisneb tema põhjalikkuses ja võimaluses kõike ise teha. Teoreetilistes tundides vaatame, kuidas asjad toimivad, miks nad just nii toimivad ja mis sõltub millest. Praktilistes stundides (kui kasutate õppeklassi stuudiot) aitab õpetaja tehnikaga sõbraks saada ja motiveerib teid ise katsetama.
Sellel koolitusel on hästi väike grupp ja õpetaja tegeleb kõigiga ka individuaalselt. Kõigil on võimalus küsida, kui mõni punkt arusaamatuks jääb. Võimatu pole ka see, kui õpetaja tunnis küsib „Kuidas sina sellest aru said ?“ .. ühesõnaga, nagu ikka koolis .. oluline on, et kõik omale põhitõed selgeks saaksid!

Ja siin nad on.. 5 koolipäeva teemade hästi lühike kirjeldus ..

1. 1 välk
    välgu valgus, selle seadmine ja mõõtmine
    valguse suund ja vorm
    töö modelliga

2. 2 välku
    kontrast, valguste suhe ja summa
    täitevalgus ja vari
    peegeldid varju täiteks
  3. valguse iseloom
    välgu valguse modifitseerimine
    reflektorid, softboxid, vihmavarjud
    valguse mustrid ja värvimine
  4. palju välke
    valgusskeem
    näidispildi eeskujuks võtmine ja analüüs
    ettevalmistus lõputööks
  5. kursuse kokkuvõte
    lõputööde analüüs
    küsimused-vastused
    kokkuvõte õpitust

Kokkuvõttes, see koolitus annab osalejale teadmised stuudiofotograafia põhitõdedest ning oskuse iseseisvalt stuudios pildistada.

Õppetöö põhiosa moodustavad klassiruumis toimuvad tunnid, milles vahelduvad teooria, näited ja arutlused. Õpitu kinnistamiseks on iseseisvad kodused ülesanded. Võimalik saada ka individuaalset konsultatsiooni. Koolituse ajaline maht auditooriumis on 20 akadeemilist tundi. Vähemalt kolm korda nii palju peab osaleja tegema ka iseseisvat tööd. Iganädalaste praktiliste tööde jaoks võib igaüks valida talle sobiva fotostuudio. Õppeklassi stuudio kasutamine planeeritakse 1-2 nädalat ette ja selle kasutusaja eest tuleb tasuda lisaks kursuse õppetasu põhiosale.

Koolitusele on oodatud fotohuvilised, kellel on huvi stuudiofotograafia vastu, kuid kellel teadmised ja oskused stuudios pildistamiseks on kesised või puuduvad üldse.
Kursusele tulijal võiksid olla eelteadmised fotograafia üldistest põhitõdedest ja oskus oma kaamerat kasutada.
Koolitusele tulijal peaks olema peegel- või hübriidkaamera millel on M (manual) režiim (käsitsi ava ja aja seadistamise võimalus).
Koolitusele tulijalt oodatakse tahet ja järjekindlust töötada klassitundides, aga ka oma aja panustamist iseseisvate ülesannete täitmiseks ja õpitu kinnistamiseks.

Koolitus toimub Tallinnas, Kopli 25A (Standardi maja).

Koolitus toimub 14.02 - 27.03 2024, kolmapäeviti, 5 nädalat.
Tunnid toimuvad õhtuti, 18.00-21.30.
Õppeklassi stuudio kasutamiseks koostatakse graafik.
Iseseisva stuudios pildistamise maht on soovitavalt 2-6 tundi nädalas.

Variant A - kujunev õppetasu
Koolituse teoreetiliste tundide õppetasu on 300€.
Neile kes kasutavad õppestuudiot praktiliste ülesannete teostamiseks,
lisandib stuudio kasutuse tasu 20€/tund (1tund=60min).
Õppetasu teoreetiliste tundide eest tasutakse kursuse alguses.
Stuudio kasutamise eest tasutakse kursuse lõpus tegelikult kasutatud aja järgi.
Variant B - fikseeritud õppetasu
Koolituse õppetasu paketina on 540€.

Selles paketis sisaldab tasu teoreetiliste tundide eest 300€
ja õppestuudio kasutamise tasu 240€ kokku 12 tunni eest kursuse jooksul.
Stuudio kasutuse tasu arvutuslik alus on 20€/tund (1tund=60min).
Õppetasu tasutakse kursuse alguses.

Loe ka  õppekorralduse eeskirja.

- koolituse eest tasud ise või tasub firma (firma nimi).